Purtex Eleanor

Exkluzivní sendvičová matrace. Část matrace tvořenou z BIO pěny GREENFIRST® obklopují tvarované díly ze studené pěny COOLFLEX®. Ložná plocha je vyrobena z viscoelastické...
9 672 Kč
Doprava 110 Kč,Do 3 dnů
Doporučená nabídka E - matrace

Top nabídka

Do obchodu
Seřadit:

Nejlevnější nabídky (1)

Do 3 dnů • Více variant110 Kč1 neověřená recenzeDalší informace

Popis produktu

Exkluzivní sendvičová matrace. Část matrace tvořenou z BIO pěny GREENFIRST® obklopují tvarované díly ze studené pěny COOLFLEX®. Ložná plocha je vyrobena z viscoelastické...

Parametry produktu

Výrobce
Typ matrace
pěnové
Tvrdost matrace
tuhost 3 středně tvrdá
Nosnost matrace
130 kg
Zdravotní matrace
ano
Antidekubitní matrace
ne

Parametry produktu

Výrobce
Typ matrace
pěnové
Tvrdost matrace
tuhost 3 středně tvrdá
Nosnost matrace
130 kg
Zdravotní matrace
ano
Antidekubitní matrace
ne

Popis produktu

Exkluzivní sendvičová matrace. Část matrace tvořenou z BIO pěny GREENFIRST® obklopují tvarované díly ze studené pěny COOLFLEX®. Ložná plocha je vyrobena z viscoelastické paměťové pěny VISCOFOAM, která se vyznačuje výbornou elasticitou a příjemným pocitem měkkosti, přičemž stabilizuje tělo v optimální poloze. Kombinace těchto pěn jejich tvarů a perforace zajišťuje nadprůměrný komfort ležení. Matrace je vhodná pro alergiky i jako prevence vzniku proleženin, tzv. dekubitů. Matrace je vyrobena z certifikovaných materiálů. Potah je možné doplnit o ventilační 3D mřížku, nebo zesílený bok.  

  • Doporučená nosnost: 130 kg
  • Výška jádra: 20 cm
  • Tvrdost: (T3 (T1 - T5))

Doporučené uložení - pevný nebo polohovací lamelový rošt

Záruka 10 let

Bio pěna

Jedná se o pěnu, která je vyráběna z přírodních materiálů (olejů), nebo obsahuje přírodní složky (např. výtažek z aloe vera nebo skočce obecného, který dokáže zmírňovat dermatologické potíže jako jsou lupy a vyrážky). Použitím přírodních olejů se zvyšuje pružnost matrace. Přínos bio pěn spočívá také v omezení technických produktů (surovina ropy je nahrazena surovinami z přírodních zdrojů (např. sojového extraktu), které se při výrobě používají, čímž se omezuje negativní dopad na životní prostředí, ale také jsou vhodnější pro alergiky.

Sojový extrakt obsahuje lecitin, který zvyšuje intenzitu dýchání lidské kůže, ovlivňuje také její pružnost, reguluje pH kůže a podporuje přirozený ochranný plášť proti agresivním vlivům prostředí.

Nevěřte, že 100% „PŘÍRODNÍ“ matraci lze vyrobit, protože její složení by muselo být ze 100% přírodní bavlny, vlny atd.  

GREENFIRST®

Jedná se o bioaktivní úpravu pěny nebo potahu na bázi přírodních a rostliných esencí z citrónu, levandule a eukalyptu.

Držitelem patentu je firma BREYNER. Greenfirst garantuje likvidaci populace roztočů s účinkem 93% do jednoho týdne a 100% do 6-ti týdnů.

PURTEX je výhradním dodavatelem pro ČR a SR.  

Studená pěna

Studená pěna, nebo také HR pěna je materiál charakteristický velkými póry díky tomu má dobré termoregulační schopnosti a prodyšnost. HR pěna je vyrobena z kvalitní PUR pěny za použití moderní technologie, tzv. výroby za studena. Vyniká tvarovou stálostí a vysokou elasticitou. Materiál samozřejmě umožňuje kombinovat různé tuhosti pěn a díky tomu lze zvolit matraci, která tělu vytvoří vhodnou oporu podle konkrétních požadavků.

Matrace ze studené pěny jsou vhodné pro lamelové i laťkové rošty pevné i polohovatelné. Pokud je matrace ze studené pěny umísťována na pevný podklad, je vhodné zvolit co nejvyšší jádro matrace (nejlépe více než 14 cm).  

COOLFLEX®

Typ studené pěny, kterou používame v našich klinicky hodnocených matracích.

Mezi největší přednosti pěn COOLFLEX ® patří:

  • vysoká elasticita
  • vynikající dynamické vlastnosti - pružnost a vysoký odpor proti stlačení
  • vysoká tvarová stálost při dlouhodobém užívání
  • výborná prodyšnost (hygiena lůžka) - velmi dobré odvádění tělesné vlhkosti
  • antidekubitní vlastnosti
  • vyšší odolnost proti hoření - splňuje přísné evropské bezpečnostní předpisy.

Matrace při použití studené pěny COOLFLEX ® jsou vyráběny v široké škále tvrdosti.

Matrace z těchto pěn poskytuje optimální podpěru lidského těla při ležení a vyhoví tak i náročným individuálním požadavkům zákazníků.  

Paměťová pěna / Líná pěna / Lazy-foam /

Alternativními názvy pro línou pěnu jsou viskoelastická, lazy-foam, paměťová nebo termoreaktivní pěna. Líná pěna má otevřenou buněčnou strukturu, která mění svou tvrdost v závislosti na teplotě (pěna se při kontaktu s teplem lidského těla přizpůsobuje a tím dochází k rovnoměrnému rozložení váhy). Pomalé vracení do původního stavu nevytváří protitlak a zabraňuje tak proleženinám (dekubitům). Zajímavostí je, že tento materiál byl vynalezen NASA a pro komerční využití byl uvolněn až v roce 2000.

Matrace z tohoto materiálu se hodí pro spaní na boku a v případě úrazů páteře, zvýšenému riziku proleženin, nebo hematomů, naopak nejsou vhodné pro děti (kvůli správnému vývinu). Líná pěna se používá pro vrchní vrstvy matrace (podkladovou vrstvou je nejčastěji studená pěna), působí jako prevence proti poleženinám, hlavně pokud je po celé ploše matrace. Někdy je však využívána jen na nejvíce zatěžované části matrace.  

Perforace

Firma PURTEX v roce 2015 v rámci zkvalitnění své výroby a vylepšení produktů PURTEX nechala vyrobit novou technologii, která nám umožňuje perforaci matrací. Matrace díky této technologii získavají mnohem lepší vzdušnost a jádra odváďejí velmi dobře vlhkost. V současné chvíli jsme jediná firma, která tuto technologii využíva k výrobě matrací v České a Slovenské republice.

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Produkt zatím nemá žádné recenze.